ŠVÝCARSKO - KOUZELNÝ SVĚT HORSKÝCH ŽELEZNIC

Již proběhla

1. den: 

Odjezd z ČR v ranních hodinách. Průjezd Rakouskem nebo Německem do Švýcarska, příjezd do nejvýše položeného švýcarského města uprostřed vysokých hor DAVOSU (1.560m n.m.), ubytování.

2. den: 

Po snídani prohlídka města DAVOS, kostela sv. Jana s Giacomettiho vitrážemi, kolem zimního stadionu, dále haly, ve které se konají Světová ekonomická fóra, po Hohe Promenade zpět do centra města. Možnost vyjížďky lanovkou na Schatzalp (1.861m n.m.) s nádherným výhledem na Dvos, jerezo a okolní hory, dějiště románu Kouzelný vrch, s možností návštěvy alpské zahrádky s množstvím alpinek. Nebo dle zájmu individuálně využít dvě sekce pozemní lanovky Parsennbahn a gondolovou lanovku na vrchol Weissfluh (2.844m n.m.) - nejvyšší vrchol nad Davosem, či Rinehorn, Madrisa nebo Jakobshorn. Odpoledne projížďka historickým vlakem do Filisuru přes Wiesener viadukt. Návrat do Davosu, nocleh.

3. den: 

Pro vlakové přejezdy budeme využívat dvoudenní Graubüden pass. Po snídani vlakem z Davosu přes Filisuer, okolo nejznámějšího švýcarského viaduktu, který ústí přímo do skalního tunelu - Landwasserviadukt a Reichenau Tamins. Projedeme soutěsku předního Rýna přes Illanz do Disentis Mustér. Prohlídka klášteru. Zpět přes nejstarší město Švýcarska a zároveň hlavní město kantonu Graubünden - CHUR a jeho prohlídka. Úzkokolejnou tratí přes pozoruhodný most Landwies do Arosy, prohlídka městečka a vlakem zpět do Churu. Přestup na vlak a přes Klosters Dorf - vesničky, kam jezdí lyžovat členové britské královské rodiny, návrat na ubytování.

4. den: 

Po snídani divukrásnou krajinou přes strže a kolem vodopádů najedeme ve stanici Filisur na trať Thusis - Tirano, která je zapsána na listině UNESCO. Točitými tunely linie Albula přijedeme do údolí Innu. Krátká prohlídka proslulého St. Moritz (Svatý Mořic) - centurm a promenádní cestou podél jezera zpět k vlaku. Přesup na vlak - návštěva Morteratsche. Možnost vycházky až k čelu ustupujícího ledovce, výhled na Piz Bernina (4.049m n.m.), návštěva mlékárny. Cesta vlakem nejvýše položenou železniční tratí přes sedlo Bernina (2.253m n.m.), točitý viadukt Brusio až do italského TIRANA (Údolí Valtellina, odkud pochází víno Veltlín). Prohlídka staré čtvrti a poutního renesančního chrámu. Možnost nákupů. Opět přes sedlo Bernina do Ponresiny. Pokračujeme po proudu Innu Dolním Engadinem. Všimneme si zaústění nejdelšího úzkorozchodného tunelu Vereina. Uvidíme mnohá městečka, která mají stěny domů vyzdobené sgrafity a mluví se v nich stále rétorománsky. Jedno z nejmalebnějších je Ardez, které si v podvečer prohlédneme a pokračujeme do Scuol - Taraspu, kde nás bude očekávat autobus. Noční přejezd zpět do ČR.

5. den: 

Dopoledne návrat do ČR.

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 3x ubytování se snídaní, služby průvodce, všechny vlakové jízdenky, lanovky

Platí se na místě: pobytové taxy

Fakultativně: 

jednolůžkový pokoj 2.250,-Kč, 3x večeře 1.390,-Kč

 

Termíny: 3.7.2019 - 7.7.2019

               14.8.2019 - 18.8.2019

Strava: snídaně

Cena: 10.690,-

ŠVÝCARSKO - KOUZELNÝ SVĚT HORSKÝCH ŽELEZNIC

Autobusy

Do Olympie
6h 16min
Náměstí Hrdinů
7:35 ,  8:45
Z Olympie
6h 51min
Olympie
8:10 ,  10:00
Načítám...Hledám nejbližší zastávku...
Jízdní řád
Dětský koutek - OC Olympia Olomouc

Dětský koutek

Nechte děti bavit se u nás! V Dětském koutku opičky Olinky se Vám o Vaše nejmenší postarají profesionálně vyškolené vychovatelky, které dětem zajistí zábavu, zatímco budete nerušeně nakupovat a vyřizovat vše nezbytné.

Do koutku
Dr.Max - OC Olympia Olomouc

Ohodnoťte nás

Jen díky Vám se můžeme zlepšovat. Ohodnoťte nás a dejte ostatním vědět, jak se Vám v Olympii líbilo, nebo co byste zlepšili.

Ohodnotit

Víte, že...

k nám do Olympie několikrát denně jezdí autobus, který je zdarma?