ROMANTICKÁ ÚDOLÍ RÝNA A MOSELY – nejkrásnější místa Německa

Již proběhla

1. den: 

V časných ranních hodinách odjezd směr Praha, Rozvadov, Norimberk. Prohlídka města Rothenburg ob der Tauber, nejlépe zachovaného středověkého městečka v Německu s pohádkovou atmosférou. Dále zastávka ve městě LIMBURG AN DEN LAHN u slavné katedrály Sv. Jiří, postavené na začátku 13. století s typickými sedmi věžemi. Ubytování v oblasti Koblenze.

2. den: 

Po snídani prohlídka zámku Augustusburg v BRÜHLU (památka UNESCO), poté CÁCHY (Aachen), sídlo Karla Velikého (prohlídka dómu - jedna z prvních památek UNESCO na světě). Odpoledne KOLÍN NAD RÝNEM - prohlídka metropole na březích Rýna. Večer příjezd do KOBLENZE, procházka k soutoku Rýna a Mosely s pomníkem Viléma I. Ubytování v hotelu.

3. den: 

Po snídani odjezd do nádherného údolí řeky MOSELY, lemovaného hrady a vinicemi. Vycházka k pohádkovému hradu ELTZ ukrytému uprostřed lesů (jen exteriér). Vyhlídková jízda podél Mosely kolem nejstrmější vinice na světě přes COCHEM (malebné městečko s hrázděnými domy a hradem na kopci) a BERNKASTEL-KUES (hrázděné domy a gotický špitál založený Mikulášem Kusánským) do TREVÍRU - prohlídka města s cennou katedrálou, arcibiskupským zámkem a unikátní Černou bránou, nejvýznamější římskou památkou na území Německa (UNESCO). Návrat na ubytování. 

4. den: 

Po snídani cesta romantickým údolím Rýna kolem hradů, zřícenin a vinic, výjezd na skálu LORELEY s úchvatnou vyhlídkou. PLAVBA VYHLÍDKOVOU LODÍ úsekem zapsaným na seznamu UNESCO ze St. Goarshausen do RÜDESHEIMU - vinařského městečka na břehu Rýna. MOHUČ (Mainz) - prohlídka města se slavným dómem, kurfiřtským zámkem a kostelem Sv. Štěpána (vitráže Marca Chagalla). Přejezd do hotelu, nocleh.

5. den: 

Po snídani návštěva světoznámých románských katedrál ve WORMSU a ŠPÝRU (Speyer). Špýrský dóm platí za největší románský chrám na světě (UNESCO). Prohlídka půvabného centra Špýru, možnost návštěvy Historického muzea (Ulfilův list). Odpoledne prohlídka univerzitního města HEIDELBERGU se slavným zámkem, renesanční zámeckou zahradou, starým mostem přes řeku Neckar a romantickými uličkami starého města. Ve večerních hodinách odjezd.

6. den: 

Návrat do ČR v ranních hodinách.

 

Termíny:

7.5.2019 - 12.5.2019

2.7.2019 - 7.7.2019

10.9.2019 - 15.9.2019

Strava: snídaně

Cena: 8541,- / za osobu

Cena zahrnuje: 

dopravu luxusním autokarem, 4x ubytování v hotelu se snídaní, služby průvodce

 

Platí se na místě:

pobytové taxy, plavba lodí, případné vstupy

 

Fakultativně: 

příplatek 1/1 pokoj 2.390 Kč

 

ROMANTICKÁ ÚDOLÍ RÝNA A MOSELY – nejkrásnější místa Německa

Autobusy

Do Olympie
9h 36min
Náměstí Hrdinů
7:35 ,  8:45
Z Olympie
10h 11min
Olympie
8:10 ,  10:00
Načítám...Hledám nejbližší zastávku...
Jízdní řád
Dětský koutek - OC Olympia Olomouc

Dětský koutek

Nechte děti bavit se u nás! V Dětském koutku opičky Olinky se Vám o Vaše nejmenší postarají profesionálně vyškolené vychovatelky, které dětem zajistí zábavu, zatímco budete nerušeně nakupovat a vyřizovat vše nezbytné.

Do koutku
Dr.Max - OC Olympia Olomouc

Ohodnoťte nás

Jen díky Vám se můžeme zlepšovat. Ohodnoťte nás a dejte ostatním vědět, jak se Vám v Olympii líbilo, nebo co byste zlepšili.

Ohodnotit

Víte, že...

Olympia byla prvním nákupním centrem v olomouckém regionu?