GASTRONOMIE A PAMÁTKY SEVERNÍ ITÁLIE

Již proběhla

1. den: 

V 6.00 odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

2. den: 

Po snídani odjezd do oblasti Modeny. Exkurze ve staré rodinné manufaktuře vyrábějící pravý balzamický ocet – ochutnávka nejméně dvou druhů aceto balsamico tradizionale DOP přímo ze sudů, z toho jeden druh zrající 100 let, k tomu výběr tradičních místních výrobků a vína. Poté návštěva Sabbionety, sídla rodu Gonzaga (UNESCO): vévodské paláce, unikátní renesanční Scamozziho divadlo. Krátká zastávka v Colornu (zámek Marie-Luisy- vdovy po Napoleonovi (exteriér)). Odpoledne prohlídka historického centra Modeny, jedné z nejcennějších románských katedrál v Itálii (UNESCO). Volný čas na večeři, nákupy, případně návštěvu muzea automobilky Ferrari v originální budově Jana Kaplického či významné obrazárny v Muzejním paláci. Přejezd do hotelu.

3. den: 

Po snídani cesta do LANGHIRANA: degustace pravé parmské šunky a exkurze v manufaktuře, možnost nákupu. Na úpatí Apenin návštěva dokonale zachovaného středověkého městečka CASTELL’ARQUATO. Odpoledne prohlídka starobylé CREMONY, města spojeného s Claudiem Monteverdim, houslařstvím (je možné navštívit Stradivariho muzeum), středověkou ovocnou směsí mostarda di Cremona a nugátem torrone. Volný čas k návštěvě historických cremonských cukráren, popř. k večeři. Návrat do hotelu.

4. den: 

Po snídani exkurze v jediné sýrárně, která vyrábí pravý parmezán z mléka vzácných „červených krav“ (vacche rosse), ochutnávka a možnost nákupu. Podrobná prohlídka PARMY s jejím nepřeberným bohatstvím památek: dóm, románské baptisterium, Palazzo della Pilotta, vévodský park, rodný dům Artura Toscaniniho, v případě zájmu prohlídka interiérů klasicistního Královského divadla. Volný čas, možnost večeře či nákupů ve skvělých místních laůdkářstvích a cukrárnách. Návrat do hotelu.

5. den: 

Po snídani výjezd k baroknímu poutnímu chrámu Madonna di San Luca vysoko nad Bolognou. Je možné projít část nejdelšího krytého schodiště na světě. Přejezd do Bologne a podrobná prohlídka města, kde vznikly mortadella, tortellini, tagliatelle, lasagne, boloňské ragú aj. Uvidíte hrob sv. Dominika s Michelangelovými sochami, románský komplex chrámů přezdívaný "J eruzalém", největší farní kostel na světě, barokní budovu nejstarší evropské univerzity, zachované rodové věže, slavná boloňská podloubí a také historické pastificio (výrobna domácích těstovin a cukrárna v jednom). Ve volném čase lze prohlédnout sbírky Národní galerie s díly mistrů tzv. boloňské školy (Carracciové, Guercino, Guido Reni) či Městského muzea (monumentální sály a obrazárna), hýřit ve zdejších lahůdkářstvích a cukrárnách, navštívit trh v uličkách kolem staré univerzity.. Volný čas na výhodné nákupy místních specialit, procházky a večeři. Večer odjezd do hotelu.

6. den: 

Po snídani odjezd z hotelu. Předpokládaný příjezd do Olomouce před 22.00.

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 5x ubytování v hotelu se snídaní, exkurze a ochutnávka v sýrárně, služby průvodce

Cena nezahrnuje: případné pobytové taxy, cestoní pojištění, vstupy, návštěva octárny

Fakultativně: 

1/1 pokoj 1.800 Kč/osoba/pobyt

 

Termín: 1.10.2019 - 6.10.2019

Cena: 9.849,- / za osobu

 

GASTRONOMIE A PAMÁTKY SEVERNÍ ITÁLIE

Autobusy

Do Olympie
6h 55min
Náměstí Hrdinů
7:35 ,  8:45
Z Olympie
7h 30min
Olympie
8:10 ,  10:00
Načítám...Hledám nejbližší zastávku...
Jízdní řád
Dětský koutek - OC Olympia Olomouc

Dětský koutek

Nechte děti bavit se u nás! V Dětském koutku opičky Olinky se Vám o Vaše nejmenší postarají profesionálně vyškolené vychovatelky, které dětem zajistí zábavu, zatímco budete nerušeně nakupovat a vyřizovat vše nezbytné.

Do koutku
Dr.Max - OC Olympia Olomouc

Ohodnoťte nás

Jen díky Vám se můžeme zlepšovat. Ohodnoťte nás a dejte ostatním vědět, jak se Vám v Olympii líbilo, nebo co byste zlepšili.

Ohodnotit

Víte, že...

architektura Olympie odráží tradici a historii Olomouce?