Davos - klenot Švýcarska

Již proběhla

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách vyjedeme z Brna, Prahy, Plzně (předpokládaný odjezd Brno 04:00, Praha 07:00, Plzeň 08:20) Další nástupní místa: Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, České Budějovice 400 Kč, Vodňany 400 Kč, Písek 400 Kč, Tábor 400 Kč, Hradec Králové 400 Kč, Pardubice 400 Kč, Chrudim 400 Kč, Poděbrady 400 Kč, Kolín 400 Kč). Projíždět budeme Německem do Švýcarska. Navečer přijedeme do světoznámého lázeňského městečka Davosu. Ubytujeme se v renovovaném hotelu Ochsen v centru a po procházce vyjedeme pozemní lanovkou na Schatzalp (1 861 m), odkud se nám naskytne okouzlující rozhled na Davos a okolní hory. Večeře, nocleh.

2. den

Po snídani se vydáme do Klosters, odkud vyjedeme kabinovou lanovkou na Gotschnagrat (2 285 m). Panoramatickou cestou půjdeme k chatě Parsennhütte (2 200 m), dojdeme až do Meierhofer Tälli a dále budeme stoupat k horskému jezírku Totalpsee, odkud po menším odpočinku vystoupáme až do vysokohorského sedla Weissfluhjoch (2 662 m). Ze sedla sjedeme pozemní lanovkou Parsennbahn zpět do Davosu, kde se projdeme lázeňským parkem k hotelu. Večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani vyjedeme lanovkou na Jakobshorn (2 590 m), z jehož vrcholu se pokocháme panoramatickým výhledem na Davos a okolní alpské vrcholky. Sestoupíme k horskému jezírku Stadlersee až do údolí potoka Sertig. Úbočím vystoupáme na Abirügg (2 105 m) a dále po horizontále na Rinerhorn (2 053 m). Lanovkou a vlakem přijedeme zpět do Davosu. Večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani naše putování zahájíme v malebné horské obci Bergünu na trase železnice do průsmyku Albula. Celá tato železniční trať až do Svatého Mořice je zařazena do světového dědictví UNESCO. Vlakem se přes několik tunelů, viaduktů a galerií dostaneme do Predy, odkud budeme sestupovat zpět do Bergünu po železniční naučné stezce podél trati. Při sestupu se blíže seznámíme se všemi tunely a viadukty, které se navzájem proplétají a pod nimiž dovádí zpěněná říčka Albula. U Filisuru se krátce projdeme přímo pod impozantními oblouky viaduktu Landwasser a s trochou štěstí bude zrovna projíždět i Glacier Express. Vlakem z Filisuru přejedeme do Davosu a cestou překonáme i nejvyšší viadukt v celé Rhétské dráze Wiesen – je 210 m dlouhý a téměř 90 m vysoký. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. den:

Po snídani se vydáme do nám již známého Klosters a tentokrát vyjedeme kabinovou lanovkou na Madrisu
(1 887 m). Mírným výstupem se dostaneme na Zügenhüttli (2 063 m) a po horizontále až na Älpli (2 034 m). Po odpočinku vystoupáme do sedla Schaffürgli (2 394 m) přímo pod Madrisahornem. Při sestupu přes Saaser Alp na Madrisu se nám otevřou krásné pohledy na protilehlý vrchol Weissfluh nad
Davosem. Návrat lanovkou a autobusem do Davosu. Večeře, nocleh.

6. den:

Po snídani odjedeme k pozemní lanovce Parsennbahn, která nás vyveze až na vrchol Weissfluh (2 844 m) s nádherným kruhovým rozhledem. Návrat lanovkou do sedla Weissfluhjoch (2 662 m), odkud budeme sestupovat údolím Haupter Tälli do sedla Strelapass (2 352 m). Po občerstvení sestup po nádherné panoramatické cestě nad Davosem až do mezistanice Parsennbahn. Návrat do Davosu lanovkou. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu zpět.

7. den:

V ranních hodinách přijedeme do ČR.

 

Termín: 25.8.2019 - 31.8.2019

Strava: polopenze

Doprava: autobusem

Cena: 16.290,-

Cena zahrnuje:

• dopravu autobusem
• 5× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 5× polopenzi
• kartu Davos-Klosters (zahrnuje lanovky dle programu)
• vlakové jízdné Bergün–Preda, Filisur–Davos
• průvodcovské služby

 

Davos - klenot Švýcarska

Autobusy

Do Olympie
9h 57min
Náměstí Hrdinů
7:35 ,  8:45
Z Olympie
10h 32min
Olympie
8:10 ,  10:00
Načítám...Hledám nejbližší zastávku...
Jízdní řád
Dětský koutek - OC Olympia Olomouc

Dětský koutek

Nechte děti bavit se u nás! V Dětském koutku opičky Olinky se Vám o Vaše nejmenší postarají profesionálně vyškolené vychovatelky, které dětem zajistí zábavu, zatímco budete nerušeně nakupovat a vyřizovat vše nezbytné.

Do koutku
Dr.Max - OC Olympia Olomouc

Ohodnoťte nás

Jen díky Vám se můžeme zlepšovat. Ohodnoťte nás a dejte ostatním vědět, jak se Vám v Olympii líbilo, nebo co byste zlepšili.

Ohodnotit

Víte, že...

architektura Olympie odráží tradici a historii Olomouce?