Charitativní sbírka pro Michalku a Karolínku

Již proběhla

Karolínka a Michalka


Karolínka a Michalka jsou sestřičky a mají stejnou, velmi zákeřnou a bohužel neléčitelnou nemoc, která stojí hodně síly a energie nejen nemocné holčičky, ale i jejich nejbližší. Přitom na začátku, pár měsíců po porodu, se zdálo, že jsou obě holčičky zdravé. Když byl Karolínce rok a půl, začala se špatně pohybovat a rodičům se měnila před očima. Začali s ní běhat po doktorech a nakonec se dozvěděli opravdu velmi zdrcující diagnózu. Karolínka trpí vzácným genetickým onemocněním – mukopolysacharidózou. A za pár dnů čekala rodiče další krutá rána. V té době už měla Karolínka staršího bratra a malou, tříměsíční sestřičku Michalku. Lékaři udělali testy u obou dětí. Zjistili, že starší syn je zdravý, ale malá Michalka má bohužel stejně jako Karolínka mukopolysacharidózu. A tak se rodiče s touto zákeřnou nemocí začali seznamovat. Zjistili, že zdravé dítě se postupně přestane vyvíjet, ztrácí pohybové, později i komunikační a dokonce i polykací schopnosti. Nakonec je upoutané na lůžko a zůstává zcela a ve všem odkázané na péči svých blízkých. Dožívá se průměrně patnácti let. Je velmi těžké žít s vědomím, že takový osud čeká obě holčičky. Starší Karolínka už dneska začíná mít problémy s pohybem, na mladší Michalku, krásného, blonďatého andílka, tyto změny teprve čekají. Neexistuje žádný lék, který by je před tak tragickým osudem ochránil a rodiče budou potřebovat hodně síly, energie a taky finančních prostředků, aby svůj náročný úděl zvládli.

Obě holčičky potřebují, a do budoucna budou potřebovat, nejrůznější pomůcky, aby život s touto zákeřnou nemocí za pomoci svých rodičů zvládly. A my jim můžeme pomoci.

Od 10. 11. 2018 najdete v šatně u hlavního vstupu v Olympii Olomouc kasičku, do které můžete vkládat svoje příspěvky. Zároveň zde bude probíhat i prodej charitativních předmětů - svíček, náramků a dalších.

Pomoci můžete i zasláním dárcovské SMS či bankovním převodem. Více informací na: http://www.zivotdetem.cz/c/chci-pomoci/

Autobusy

Do Olympie
1h 20min
Náměstí Hrdinů
10:15 ,  17:50
Z Olympie
25 minut
Olympie
9:20 ,  8:10
Načítám...Hledám nejbližší zastávku...
Jízdní řád
Dětský koutek - OC Olympia Olomouc

Dětský koutek

Nechte děti bavit se u nás! V Dětském koutku opičky Olinky se Vám o Vaše nejmenší postarají profesionálně vyškolené vychovatelky, které dětem zajistí zábavu, zatímco budete nerušeně nakupovat a vyřizovat vše nezbytné.

Do koutku
Dr.Max - OC Olympia Olomouc

Ohodnoťte nás

Jen díky Vám se můžeme zlepšovat. Ohodnoťte nás a dejte ostatním vědět, jak se Vám v Olympii líbilo, nebo co byste zlepšili.

Ohodnotit

Víte, že...

parkoviště OC Olympia disponuje téměř 1 500 parkovacími místy?