Černá Hora s návštěvou kaňonu Tara a NP Durmitor + Albánie

Již proběhla

Program zájezdu

1. den (čt): Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.
2. den (pá): Příjezd do NP DURMITOR (UNESCO) – vysokohorské krasové vápencové pohoří, které patří k nejzajímavějším v Evropě. Procházka kolem malebného ČERNÉHO JEZERA, na jehož jižní straně se zdvíhají vysoké vrcholy. Možnost prodloužení túry až na rozmezí vrstvy jehličnatých lesů a kosodřeviny, ze kterého jsou již vrcholy masivu Durmitoru jako „na dlani“. Nocleh.
3. den (so): Vnitrozemím Černé Hory až na pobřeží. Průjezd divokým vnitrozemím (vysoké hory, kaňony) do Durmitoru. Vrcholem cesty je průjezd KAŇONEM ŘEKY TARA, který je nejhlubším v Evropě. Strmé skály kaňonu se zde vypínají nad modrozelenou vodou řeky Tary. Krátká túra v NP BIOGRADSKÁ GORA kolem stejnojmenného jezera, kde okolní hluboký prales přispívá k tajuplnosti místa. Návštěva kláštera MORAČA, jedné z nejdůležitějších středověkých památek země.
4. den (ne): Pobyt u moře.
5. den (po): Brzy ráno odjezd do NP LOVČEN, jehož strmé vápencové svahy spadají do Boky Kotorské a k černohorskému pobřeží. Výstup k symbolu černo¬horské nezávislosti - NJEGOŠOVU MAUZOLEU, odkud se naskýtá nádherný výhled. Návštěva prvního hlavního města CETINJE (Cetinjský klášter, Etnografické muzeum aj.), které leží na krasové náhorní plošině.
6. den (út): Výlet do BOKY KOTORSKÉ, jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Prohlídka historického města KOTOR - nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře, které je zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Koupání na pláži v BEČIČI, která získala „modrou vlajku“. Prohlídka centra městečka BUDVA - starobylé město se spletí úzkých a křivolakých uliček, průchodů a malých náměstí.
7. den (st): SKADARSKÉ JEZERO - nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků. Projížďka lodí kolem ostrůvků na jezeře. Návštěva „města duchů“ STARÝ BAR.
8. den (čt): Výlet do „zapomenuté“ země Evropy ALBÁNIE. Návštěva města SHKODRA.
9. den (pá): Pobyt u moře.
10. den (so): DUBROVNÍK (UNESCO) – kouzelné, středověce působící staré město, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu, ze tří stran omývané mořem, obklopené mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. Fakult. možnost výletu lodí na ostrov LOKRUM. Večer odjezd do ČR.
11. den (ne): Návrat do Čech v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 8x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 8x polopenzi
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 390 Kč)
  • 1/1 pokoj výjimečně na vyžádání v CK (příplatek: 2000 Kč)

 

Termín: 05.09.2019 - 15.09.2019

Strava: polopenze

Cena: 12.990,- / za osobu

Černá Hora s návštěvou kaňonu Tara a NP Durmitor + Albánie

Autobusy

Do Olympie
11h 38min
Náměstí Hrdinů
7:35 ,  8:45
Z Olympie
3 minut
Olympie
20:00 ,  21:25
Načítám...Hledám nejbližší zastávku...
Jízdní řád
Dětský koutek - OC Olympia Olomouc

Dětský koutek

Nechte děti bavit se u nás! V Dětském koutku opičky Olinky se Vám o Vaše nejmenší postarají profesionálně vyškolené vychovatelky, které dětem zajistí zábavu, zatímco budete nerušeně nakupovat a vyřizovat vše nezbytné.

Do koutku
Dr.Max - OC Olympia Olomouc

Ohodnoťte nás

Jen díky Vám se můžeme zlepšovat. Ohodnoťte nás a dejte ostatním vědět, jak se Vám v Olympii líbilo, nebo co byste zlepšili.

Ohodnotit

Víte, že...

vnitřní prostory nákupního centra Olympia se nesou v duchu světla a slunce?