Barcelona od A do Z a Montserrat

Již proběhla

Program zájezdu:

 • 1. den:

  Odjezd z ČR, přes Německo, Francii.

 • 2. den:

  Ráno příjezd na pobřeží Costa Brava. Individuální program u moře. Nocleh.

 • 3. den:

  Barcelona - hlavní město Katalánska: zastávka  u nejvelkolepějšího díla  geniálního  architekta A. Gaudího – chrámu Sagrada Familia, který se stal symbolem celé metropole. Uvidíte i další  Gaudího stavby, které tvoří neopakovatelný, unikátní styl městské architektury a každého návštěvníka okouzlí a unesou do říše fantazie. Parc Güell – zahradní město, nejbarvitější dílo A. Gaudího. Poté odjezd na  „ Zubatou horu“ (Mont serrat), která  je velkolepým místem pronejuctívanější areál Katalánska, benediktinský klášter Montserrat obklopený kaplemi a jeskyněmi poustevníků. Budete mít možnost vidět i malou sošku La Moreneta, která  je duší Montserratu,známá jako  černá madona. Návrat do Barcelony - okružní jízda se zastávkami: mohutný standion Camp Nou  FC Barcelona – největší evropský fotbalový stadion, který je domovem fotbalového klubu FC Barcelona, Miroův  park, Plaça d´Espaňa se známou fontánou Font Mágica, Národní palác, Pueblo Espaňol. VrchMontjuïc s množstvím uměleckých galerií a muzeí, na jehož  vrcholu leží  hrad,  ze kterého je jedinečný výhled na metropoli. Atrakcí je hlavně olympijský stadion, který byl v roce 1992 dějištěm letních olympijských her. Nocleh.

 • 4. den:

  Barcelona - prohlídka historického centra začne na  Plaça de Catalunya. Poté se vydáte do Barri Gótic (Gotické čtvrti), nejstarší části města,  která je skutečným srdcem Barcelony. Je tvořena souborem staveb  z dob jejího největšího rozkvětu s mnoha krásnými starými domy, kamennými městskými paláci, prastarými kostely a kaplemi. Protíná ji spleť uzounkých klikatých  uliček, které oživují pouliční hudebníci jako sóloví houslisté, kytaristé, či zpěváci. Dominantou je nádherná   katedrála svaté Eulálie. Dále uvidíte jeden z nejstarších kostelů ve městě  Kostel sv. Anny, kanovnické domy,  kapli sv. Agáty, Archiv koruny  Aragónské . Na náměstí  Plaça Rei (Královo  náměstí)  spatříte Královský palác, kde Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský přijali Kolumba po jeho prvním návratu z Ameriky.  Poblíž se nalézá  Casa de la Ciutat a palác Generalitat a jedno z nejhezčích a nejrušnějších  náměstí v Barceloně Plaça Reial(Královské náměstí) s palmami. Projdete se po  nejslavnější barcelonské třídě Las Ramblas, která  má úžasnou atmosféru, je zde rušno po celý den, zvláště po večerech.  Na každém kroku potkáte různé pouliční umělce, živé sochy v těch nejoriginálnějších kostýmech a pózách, pouliční hudebníky, klauny nebo žongléry. Mezi tím vším se nacházejí obchůdky se suvenýry,  stánky s ptáky v klecích, kiosky s knihami, barevná květinářství či  množství kaváren a restaurací. Navštívíte také  známou obrovskou  secesní tržnici  „La Boquería“ a uvidíte slavnou barcelonskou operu Gran Teatre del Liceu.  Prohlídka vás zavede i  do přístavu, na jehož začátku se tyčí majestátní sloup Kryštofa Kolumba. Zajímavé jsou  středověké loděnice Les Drassanes, ve kterých  nyní sídlí Námořní muzeum. Tyto královské suché doky představují nejobsáhlejší dochovaný středověký komplex svého druhu na světě. Poté osobní volno k návštěvě muzeí či nákupům. V Port Vellse můžete se projít po elegantní přístavní promenádě, na jejíž konci stojí Maremagnum, rozsáhlý komplex restaurací, obchodů a největšího evropskéhopodmořského akvária, které stojí rozhodně za návštěvu. Nabízí 22 obřích akvárií a  efektní expozici s hlavním tunelem pod vodou dlouhým 80 metrů a chlubí se počtem přes 11 tisíc mořských živočichů v šesti milionech litrů vody. Večer odjezd.

 • 5. den:

  Návrat do ČR.

Termín:

29.5.2019 - 2.6.2019

Cena: 6.490,- / za osobu

Cena zájezdu zahrnuje:

 • 2 x ubytování v hotelu*** s polopenzí, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH.

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • vstupy a místní taxy.
 • samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 2.500 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje). Tyto pokoje jsou pouze na vyžádání !

Doprava autokarem - odjezdová místa

 • Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
 • Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
 • Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
 • Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice
Barcelona od A do Z a Montserrat

Autobusy

Do Olympie
6h 46min
Náměstí Hrdinů
7:35 ,  8:45
Z Olympie
7h 21min
Olympie
8:10 ,  10:00
Načítám...Hledám nejbližší zastávku...
Jízdní řád
Dětský koutek - OC Olympia Olomouc

Dětský koutek

Nechte děti bavit se u nás! V Dětském koutku opičky Olinky se Vám o Vaše nejmenší postarají profesionálně vyškolené vychovatelky, které dětem zajistí zábavu, zatímco budete nerušeně nakupovat a vyřizovat vše nezbytné.

Do koutku
Dr.Max - OC Olympia Olomouc

Ohodnoťte nás

Jen díky Vám se můžeme zlepšovat. Ohodnoťte nás a dejte ostatním vědět, jak se Vám v Olympii líbilo, nebo co byste zlepšili.

Ohodnotit

Víte, že...

v Olympii najdete i směnárnu?